mata joy in me

W ostatnim czasie jogę praktykuję coraz bardziej intensywniej, dlatego moja stara mata zaczęła się kruszyć. Zaczęłam odczuwałam potrzebę posiadania bardziej profesjonalnej maty, która zapewni mi odpowiednią stabilność. W poprzednim WPISIE przeanalizowałam cechy maty, na które warto zwrócić uwagę przy jej wyborze. Na cel obrałam dwie różne maty marek: MANDUKA oraz polską markę Joy in me stworzoną przez dwie pełne pasji Polki.

Ostatecznie wybrałam matę do jogi Joy in me FLOW ze względu na bardzo dobre opinie oraz pas do przenoszenia. I nie oszukując samej siebie – za fenomenalny design, ponieważ wzór Blooming Lotus to zdecydowanie moje kolory. Bardzo głębokie, intensywne i energetyczne, przepiękne połączenie batikowej purpury z błękitem. Dodatkowo jak sama marka to opisuje „Wzór maty inspirowany jest niezwykłym, różowym kwiatem lotosu charakteryzującym się wyjątkową symboliką w kulturach wschodu. Reprezentuje on pasję i miłość do życia.”

mata joy in me

WŁAŚCIWOŚCI MATY JOY IN ME

Od razu po rozpakowaniu rozłożyłam matę i zrobiłam psa z głową w dół. Ku mojemu zaskoczeniu rozjechałam się jak żaba na lodzie, co wywołało we mnie niemałe obawy i wyrzuty sumienia, że „poleciałam” na design. No cóż, postanowiłam dać jej szansę jeszcze na zajęciach. Już po kilku minutach, gdy rozgrzałam się, mata nabrała idealnej przyczepności. Tak jak producent zaznacza, mata nabiera coraz lepszej przyczepności, gdy jesteśmy już rozgrzani, a  dłonie i stopy zaczynają się  lekko pocić. Jest o efekt zastosowania mikrofibry jako warstwy wierzchniej. Ta warstwa pozwala także na płynne przejścia pomiędzy sekwencjami i za to ją UWIELBIAM. Gładka miękka powierzchnia jest nie tylko miła i przyjemna w dotyka. W trakcie praktyki to czego najbardziej nie lubiłam w mojej starej macie, to przyklejanie się do jej powierzchnia, co bywało rozpraszające. Natomiast na macie do jogi Joy im me można płynnie przechodzić z pozycji do pozycji.

SPARWDŹ TEŻ:

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE MATY DO JOGI?

mata joy in me

Dodatkowo mam wrażenie, że jej powierzchnia jest delikatnie chłodna, co jest bardzo przyjemne przy intensywnej praktyce. Ćwicząc na macie Joy in me czuję się komfortowo i pewnie w trakcie wykonywania sekwencji.

Sprawdź też opinię o macie MANDUKA:

MATA MANDUKA eKO Lite – moja opinia

mata do jogi

Z CZEGO JEST WYKONANA MATA DO JOGI JOY IN ME?

Mata wykonana jest z naturalnego kauczuku, a nadruk jest wykonany wodną farbą. Dodatkowo nie zawiera ołowiu, kadmu, lateksu i silikonu. Jest biodegradowalna, przyjazna dla środowiska jak również dla nas- może być polecana dla alergików.

mata do jogi

Spód maty posiada jodełkową fakturę, co zapewnia jej idealną przyczepność z podłożem. Za pierwszym razem zwinęłam matę wzorem do środka i był to duży błąd, ponieważ  noszenie maty w ten sposób jest strasznie niewygodne.

Dużym plusem maty jest możliwość czyszczenia jej wodą lub nawet w pralce w temperaturze 30 stopni, jak rekomenduje producent.

MATA DO JOGI JOY IN ME OPINIE

 Matę mam już od miesiąca i przyznam, że nie zamieniłabym jej na żadną inną. Przyczepność, przyjemna w dotyku powierzchnia, design- to wszystko sprawia, że ćwiczenie na tej macie to czysta przyjemność.

Więcej o ofercie mat do jogi Joy in me znajdziecie na ich stronie www.joyinme.co

AKTUALIZACJA 29/03/2019

Ostatnio musiałam kupić drugą matę i skusiłam się na matę MANDUKA. Jeśli jesteście ciekawi mojej opinii, zajrzyjcie do poniższego wpisu:

Mata MANDUKA eKO lite – moja opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.