Naturalne kosmetyki
Przykładamy dużą wagę do świadomego odżywiania naszego ciała, ale czy zastanawiamy się nad tym, co nakładamy na nasze ciało? Jeśli kochasz podobnie jak ja dobre produkty do pielęgnacji skóry, prawdopodobnie zauważyłaś zmiany jakie zaszły w branży kosmetycznej.w przeciągu ostatnich kilku lat. Kosmetyki naturalne- to coraz częściej pojawiające się hasło marek produktów do pielęgnacji skóry i makijażu, Bycie zielonym to nowa czerń w segmencie urody. Dlatego chciałam przedstawić Wam 4 korzyści z przejścia na kosmetyki naturalne.

Nasza skóra jest naszym największym narządem, który stanowi ok 16% masy naszego ciała. Pochłania wszystko, co na nią nakładamy – zarówno dobre, jak i złe. Wiele ogólnodostępnych produktów do pielęgnacji zawiera chemikalia i toksyny. Toksyny te są wchłaniane przez skórę i wbrew wszelkim zaprzeczeniom, mogą dostać się do krwiobiegu i być przyczyną problemów ze zdrowiem, tj, bóle głowy, czy alergie. Możesz pomyśleć, że tylko produkty z głównego nurtu mogą zredukować zmarszczki lub dodać blasku. Produkty zawierające naturalne składniki mogą dać te same rezultaty bez obciążania skóry.

1. ULEPSZ SWOJĄ SKÓRĘ

Poświęć chwilę, aby pomyśleć o swojej skórze, jakby to był twój żołądek. Z początku brzmi dziwnie, ale wkrótce nabierze to sensu. Wyobraź sobie dietę pełną przetworzonej żywności zawierającej konserwanty, stabilizatory, sztuczne słodziki i składniki wypełniające. Brzmi niezbyt odżywczo i zdrowo, prawda? Wolisz zapewne zdrową zieloną dietę, aby odpowiednio odżywiać swoje ciało.

To samo dotyczy twojej skóry. Konwencjonalne produkty kosmetyczne zawierają konserwanty, substancje zapachowe i stabilizatory. Zbyt duża ilość chemii może doprowadzić do uszkodzenia flory mikrobakteryjnej i zaburzyć tym samym funkcjonowanie skóry. To samo dzieje się z naszym układem trawiennym. Czysta pielęgnacja skóry, nieobciążona chemią, oznacza stosowanie składników o dużej zawartości składników odżywczych, które wspierają odżywianie bakterii skóry wzmacniając tym samym procesy wewnętrzne.

Wysokiej jakości naturalne produkty zawierające składniki roślinne są bardzo skuteczne i bezpieczne w codziennej pielęgnacji. Te produkty nie zostały stworzone, aby działać krótkookresowo, a wręcz przeciwnie. Pielęgnacja oparta na naturalnych składnikach daje to czego skóra potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. W końcu wszystkie pragniemy zdrowego i młodego wyglądu.

Naturalne kosmetyki

2. NATURALNE I ORGANICZNE TO ZNACZY BEZ CHEMII

Produkty naturalne i organiczne nie zawierają składników, takich jak parabeny, ropa naftowa, syntetyki, toksyny i inne nieprzyjemne rzeczy, które mogą mieć szkodliwy wpływ na ogólny stan zdrowia po latach użytkowania. W 2018 roku weszła ustawa, która chroni te składniki przed dyskryminowacją, twierdząc że są bezpieczne dla nas… w odpowiednim stężeniu. Więc jeśli pojawia się choć cień zawahania, to dlaczego nie zrezygnować z nich całkowicie, tak na wszelki. 

Dobra wiadomość jest taka, że ​​w dzisiejszych czasach łatwiej jest znaleźć naturalne produkty do pielęgnacji online, a nawet w najbliższym sklepie. Ponadto nie musisz już wydawać na nie fortuny.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że konwencjonalny krem ​​przeciwsłoneczny z toksycznymi składnikami uszkadza nasze piękne rafy? Czas przejść na nietoksyczny i naturalny krem ​​przeciwsłoneczny.

SPRAWDŹ TEŻ:

SUKIN – naturalne kosmetyki australijskie

3. NIEBADANE NA ZWIERZĘTACH I WOLNE OD OKRUCIEŃSTWA

Kolejną znaczącą korzyścią przejścia na naturalną pielęgnację skóry jest to, że produkty zawierają wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego. Dlatego nie ma potrzeby testowania ich na zwierzętach. Nie musisz być ekspertem, aby zrozumieć, dlaczego warto wybierać produkty cruelty-free zamiast tych testowanych na zwierzętach. PETA na swojej stronie posiada listę produktów kosmetycznych cruelty-free, więc możesz sprawdzić jeśli nie masz pewności, które produkty są testowane na zwierzętach i powodujące cierpienie zwierząt, a które nie.

Wiele naturalnych i organicznych produktów jest również wytwarzanych lokalnie, co zmniejsza odpady i wspiera środowisko, a także nie przykłada się negatywnie na problemy związane z globalnym ociepleniem. Na rynku pojawia się coraz więcej polskich marek kosmetycznych bazujących na naturalnych składnikach. Polska marka MOKOSH jest jednym z przykładów jak odpowiedzialnie od A do Z tworzyć pielęgnację. To wegańskie kosmetyki bazujące w większości na organicznych składnikach. Używa także bezpiecznych opakowań, które można poddać recyklingowi.

Naturalne kosmetyki

www.mokosh.pl

4. ZIELONE FIRMY SĄ BARDZIEJ PRZEJRZYSTE

Produkty naturalne i organiczne nie mają nic do ukrycia. Dlatego łatwiej jest sprawdzić, jakie składniki są w tych produktach. Większość firm naturalnych i ekologicznych pozyskuje i wytwarza swoje produkty lokalnie. Składniki powinny pochodzić ze zrównoważonego źródła, aby zasoby planety nie były wykorzystywane. Pracownicy zaangażowani w produkcję na każdym etapie powinni być traktowani dobrze i z szacunkiem. Podobnie jak społeczności, w których odbywa się produkcja. Niestety organiczne i naturalne produkty do pielęgnacji skóry nie są jeszcze regulowane. Firma, która niczego nie musi ukrywać, jest bardzo przejrzysta i jasno informuje skąd pochodzą jej składniki. Ogólnopanujący trend na eko kosmetyki zmusza duże koncerny do podporządkowania się. Marketing ma to do siebie, że lubi ubierać w słowa piękne wzniosłe zapewnienia, które nie posiadają mocnej podstawy. 

Trzeba powiedzieć, że ogólne zalety naturalnej pielęgnacji skóry są niesamowite. Nie tylko poczujesz, ale zobaczysz różnicę w krótkim czasie. Jeśli więc chcesz zapewnić swojej skórze odpowiednią odżywczą i pielęgnację, której potrzebuje, to jak najszybciej przełącz się na naturalne i organiczne kosmetyki. Nie pożałujesz.

Naturalne kosmetyki

2 thoughts on “Naturalne kosmetyki – Dlaczego warto wybierać pielęgnację eko.”

    1. Trudno od razu się przestawić. W pierwszej kolejności trzeba znaleźć to co się polubi i stopniowo zmieniać przyzwyczajenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.