olek eteryczny

Wygląda na to, że wszyscy lubią olejki eteryczne. Nowicjusze szybko stają się wielkimi fanami, którzy dzielą się opowieściami o swoim ulubionym olejku: tym, który sprawia, że ​​czują się pobudzeni, wspomagają głęboki sen, pomagają się zrelaksować lub odstresować.

Każdy, kto dopiero odkrywa olejki eteryczne, może nie wiedzieć od czego zacząć. Podróży po olejkach eterycznych najlepiej rozpocząć od olejów dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlaczego? Ponieważ olejki eteryczne są często bezpieczną, naturalną i skuteczną alternatywą dla produktów obciążonych chemicznie, czy leków. Oto pięć olejków, które mogą poprawić twoje zdrowie i samopoczucie:

1. Lawenda

Nie bez powodu olej lawendowy ze świeżym i kwiatowym aromatem może wspomagać zdrowie fizyczne i psychiczne. Wykonany z pąków kwiatów lawendy jest stosowany w olejkach aromaterapeutycznych, solach do kąpieli i nie tylko. Istnieje mnóstwo powodów, aby zainwestować w buteleczkę czystego oleju. Może być stosowany miejscowo w łagodzeniu problemów skórnych (takich jak trądzik, wyprysk i sucha skóra) oraz w celu łagodzenia bólów głowy, skaleczeń i użądleń. Lub, jeśli masz problemy ze snem, spróbuj rozcieńczyć olejek lawendowy z wodą i spryskaj delikatnie pościel. Lawenda ma właściwości relaksujące. Dlatego po ciężkim dniu dodaj do kąpieli kilka kropel olejku lub wymieszaj z olejkiem do pielęgnacji ciała i nalłóż na skórę. To pomoże złagodzić stres po całym dniu.

2. Eukaliptus

To jeden z moich ulubionych olejków. Prawdopodobnie znasz eukaliptus jako pokarm koali. Olej eukaliptusowy jest pozyskiwany z tych samych liści, które je koala! Jest naprawdę niezbędny, zwłaszcza gdy zbliżają się chłodne dni. Dlaczego? Olejek eukaliptusowy jest doskonały do ​​zapobiegania przeziębieniom i grypie dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym. Mówi się także, że stymuluje układ odpornościowy i zwalcza stany zapalne dróg oddechowych. Olejek eukaliptusowy może naprawdę być pierwszą pomocą, po którą warto siegnąć w stanach przeziębienia. Na przykład, aby oczyścić zatoki, po prostu dodaj kilka kropli do miseczki i nachyl się nad nią głęboko oddychając.

natutalne olejki

SPRAWDŹ: Naturalne kosmetyki- dlaczego warto używać pielęgnacji eko?

3. Rumianek

Znalazł się w pierwszej piątce  ze względu na wszechstronne właściwości uspokajające. Olej rumiankowy pochodzi z kwiatu rumianku i posiada łagodny zapach. To kojący olej, który może wyciszyć ciało i umysł oraz pomóc we wszystkim, od lęku po bezsenność i niepokój. Olejek pomaga poprawić nastrój, dlatego jest idealny, gdy masz spadek samopoczucia. Podobnie jak olejek lawendowy, rumianek jest świetny dla zdrowia skóry i może być przydatny w przypadku egzemy, zapalenia skóry i innych dolegliwości.

olejki eteryczne

4. Kadzidło

Kadzidło, często nazywane „Królem olejków”, ma ciepły, korzenny aromat. Jest idealnym towarzyszem jogi lub medytacji. Rozprowadź go w dyfuzorze olejków aromaterapeutycznych, aby uspokoić umysł i zwiększyć skupienie podczas ćwiczeń jogi lub aby zwiększyć duchowość medytacji. I jeszcze jedno – kadzidło może być olejem, który złagodzi lęk, strach, nerwowość i ataki paniki.

5. Pomarańcza

Olejek pomarańczowy pochodzi ze skórki owoców cytrusowych. Olejek pomarańczowy to must have ze względu na jego uspokajające działanie. Badania pokazują, że olej pomarańczowy może łagodzić stres, zmniejszać lęk i sprzyjać rozluźnieniu układu nerwowego. Możesz rozproszyć olej w dyfuzorze aromaterapeutycznym, dodać go do ciepłej kąpieli lub wymieszać kilka kropli z olejem arganowym i nałożyć na skórę. 

olejek pomarańczowy mokosh
www.mokosh.pl

Olejki eteryczne to nie tylko piękny zapach. To przede wszystkim całe spektrum właściwości wpływających pozytywnie na nasze zdrowie oraz umysł. Już kilka kropel wystarczy, aby ukoić nasze zmysły po ciężkim dniu, poprawić humor, czy wspomóc organizm podczas przeziębienia.

A jaki jest Twój ulubiony olejek?

2 thoughts on “Olejki eteryczne – moje TOP 5”

  1. Eukaliptus to mój numer jeden! Kiedyś strasznie nie lubiłam, teraz jestem psychofanką suchych saun eukaliptusowych, mgiełek do pomieszczeń, świec i olejków do kąpieli😃🌿

    1. też nie przypuszczałam, że tak polubię ten zapach 🙂 używam na zmianę z lawendowym, którego kiedyś nie znosiła, a teraz nie wyobrażam sobie wieczoru bez niego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.