Jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć także B. Tak więc i w tym roku wybrałam się do Portugalii na surf camp, aby dalej kontynuować naukę surfingu.

Od dawna marzyłam o tym, aby nauczyć się surfować. Jednak jeszcze kilka lat temu sport ten był dla mnie nieosiągalny, dlatego głównie skupiłam się na windsurfingu, który trzeba przyznać, oprócz wody i deski nie ma nic wspólnego z surfingiem.

Któregoś dnia natrafiłam w sieci na informację o organizowanych surf campach w Portugiali i innych południowych krajach. Szybko zaczęłam wertować internet w poszukiwaniu szczegółów i stwierdziłam, że to jest to. Muszę spróbować!

Zdecydowałam, że będzie to Portugalia. Jak już wspomniałam w zeszłorocznym poście (TUTAJ), w którym opisuję mój pierwszy wyjazd, pod uwagę brałam kilka campów. Wybrałam Surf Cascais, które było jak dla mnie strzałem w dziesiątkę, dlatego też zdecydowałam się tam wrócić i w tym roku.

SURF CAMP W SURF CASCAIS – INFORMACJE

  • W Surf Cascais nie ma grup zorganizowanych. Po prostu przyjeżdżasz w dowolny dzień i dołączasz do grupy ludzi, którzy już są na miejscu. Większość osób przyjeżdża w pojedynkę, dzięki czemu wszyscy chętniej się integrują. Oczywiście rekomendowanym dniem przyjazdu jest sobota lub niedziela, aby grupa rozpoczęła lekcje w tym samym momencie.
  • Na miejscu porozumiesz się tylko w j. angielskim. Osoby, które tam poznałam zjeżdżają z różnych stron świata. Jest to super okazja by zawrzeć nowe znajomości i po prostu dobrze się bawić.
  • Poprzez stronę internetową można wybrać pakiet, który najbardziej nam odpowiada i go wykupić. Generalnie jeśli nie masz wątpliwości (ja nie miałam), nie musisz kontaktować się bezpośrednio ze szkołą. Na stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje oraz pełną ofertę. www.surfcascais.com
  • Willa jest oddalona od wybrzeża Cascais o ok 6 km. Uber w Portugalii działa bez zastrzeżeń, więc warto mieć zainstalowaną aplikację. Koszt takiego przejazdu to ok 5,5 euro w jedną stronę.
  • Willa, tak jak wspomniałam, położona poza Cascais. Murches jest małą miejscowością, gdzie nie ma sklepów ani restauracji, dlatego do najbliższego supermarketu trzeba dojechać np uberem. W willi jest w pełni wyposażona kuchnia, dzięki czemu można przygotować posiłek. Jeśli ktoś nie lubi gotować to raczej nie jest to miejsce dla niego.
  • Lekcje prowadzone są przez certyfikowanych instruktorów. Grupy dzielone są po 4-6 osób wg poziomu umiejętności.

Poza lekcjami jest kilka opcji na spędzenie wolnego czasu. W willi organizowane są wieczorne bbq, wspólne kolacje tematyczne, czy nocne wypady do Cascais. Poza tym warto zwiedzić okolice, a jest naprawdę co.

CO MOŻNA ZWIEDZIĆ W CZASIE WOLNYM? SURF CAMP W CASCAIS

CASCAIS

To najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa w lizbońskim dystrykcie. Z Lizbony do Cascais można dojechać kolejką w zaledwie 40 minut (ze stacji Cais do Sodre). Miejsce to ma wiele do zaoferowania i spokojnie można poświęcić cały dzień na zwiedzanie. Cascais to przede wszystkim piękne plaże, długa linia brzegowa idealna na dłuższe spacery, historyczna zabudowa, urokliwe uliczki, muzea, parki oraz świetne jedzenie i energetyzujące życie nocne. Więcej o Cascais przeczytacie TUTAJ.

surf camp Cascais

PLAŻA GUINCHO

Willa Surf Cascais znajduje się niedaleko słynnej plaży Guicho, która jest jednym z lepszych spotów surferskich w Portugalii. Dojście zajmuje 30-40 minut. Dodatkowo tuż przed Guincho znajduje się rezerwat przyrody, przez który prowadzi drewniana kładka. Już sam spacer kładką robi wrażenie. Na pewno raz jeszcze odwiedzę to miejsce, ale o zachodzie słońca, ponieważ liczę na epickie zdjęcia 😉

Taką ciekawostką jest to, że Guincho było jedną z lokacji filmu W służbie Jej Królewskie Mości z Jamesem Bondem w 1969 roku. 

Miejsce to jest idalne do surfowania, a mniej do wypoczynku z powodu silnych wiatrów oraz dużych fal. Natomiast jeśli chodzi o widoki to sami spójrzcie na poniższe zdjęcia:

surf camp Portugalia

SINTRA

Z willi do Sintry można dojechać bezpośrednim autobusem. Polecam aplikację Moovit- działa tak jak nasze polskie jakdojade.pl, tyle że jest międzynarodowa. Można również bez problemu dotrzeć tam Uberem niewielki kosztem.

Sintra jest położona na wzgórzu Serra de Sintra. Wjeżdżając do miasteczka przenosimy się do innego świata. Pośród krętych uliczek i wzgórz porośniętych sosnami skrywają się wystawne rezydencje, ekstrawaganckie pałace i ruiny starożytnego zamku. 

Mnogość atrakcji sprawia, że trudno zobaczyć wszystko w jedne dzień. Najważniejsze to być na miejscu jak najwcześniej, dzięki czemu możemy uniknąć tłumów, które zaczynają się już od godziny 11. Wybraliśmy dwa miejsca, Bez pośpiechu przemierzyliśmy ogrody Quinta Regaleira i wspięliśmy się na punkt widokowy w parku przy Palácio Nacional da Pena. Ponadto sam spacer uliczkami Sintry robi niezapomniane wrażenie.

Palácio Nacional da Pena

Palácio Nacional da Pena
zdjęcie @backpackersteve

Quinta Regaliera

Quinta Regaliera

CABO da ROCA – KONIEC ŚWIATA

Magiczne miejsce. Koniecznie należy tam być o zachodzie słońca, gdy słońce chowa się za linię oceanu kolorując krajobraz odnieniami czerwieni. Cabo da Roca to najdalej wysunięty na zachód  punkt stałego lądu Europy. Aż do późnego XIV wieku wierzono, że klify Cabo da Roca są krańcem świata. Obowiązkowy ekwipunek to aparat i ciepła bluza chroniąca przed wiatrem.

SANKTUARIUM PENINHA

Sanktuarium położone na najwyższym punkcie pasma górskiego Sierra de Sintra. Z wysokości 488 m n.p.m możemy podziwiać całą panoramę regionu: Lizbonę, Guincho, a nawet w oddali możemy dopatrzeć się pałacu Pena w Sintrze. 

SANKTUARIUM PENINHA

SURF CAMP CASCAIS – PODSUMOWANIE

Jak widzicie taki wyjazd na surf camp to nie tylko same lekcje surfingu. Pomimo 2x2h lekcji dziennie udało mi się w ciągu tygodnia zobaczyć wszystkie te miejsca, które opisałam powyżej. Zmiana otoczenia, podróż w pojedynkę daje możliwość oderwania się od codzienności i zresetowania w 100% swojej głowy, ponieważ odcinasz się zupełnie od swojego otoczenia. Jeśli masz pytania, bardzo chętnie na nie odpowiem. A może masz inne doświadczenia z innego miejsca? Koniecznie napisz, gdzie byłeś/byłaś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.