Odpowiednio dobrany strój do jogi ma bardzo duży wpływ na komfort w trakcie praktyki. Wykonując asany musimy mieć pełen zakres ruchów. Niewygodny top bądź legginsy mogą negatywnie wpłynąć na skupienie się podczas zajęć, a niekiedy nawet utrudnić wchodzenie do pozycji. Dlatego tak ważny jest co zakładamy na siebie. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek jak wybrać odpowiedni strój do jogi.

Strój musi być przede wszystkim wygodny i nie powinien ograniczać ruchów. Obecnie dostępna jest szeroka oferta odzieży przeznaczonej właśnie dla osób ćwiczących jogę. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów

NIEKRĘPUJĄCE RUCHÓW

Ubranie w żadnym wypadku nie powinno ograniczać naszych ruchów. Najlepszy wybór to elastyczne legginsy i top. Legginsy nie powinny uciskać zbyt mocno w pasie, a top najlepiej żeby był bez rękawków, które według mnie są mega niewygodne, gdy podnosimy ręce i cały top podciąga się razem z nimi do góry. 

MIĘKKIE TKANINY

Przyjemna i komfortowa tkanina to mój główny determinant przy wyborze ubrań. W trakcie zajęć należy skupić się na wykonywaniu kolejnych pozycji, a nie poprawianiu się, bo tam coś uwiera, a tam coś drapie.

ODZIEŻ BEZSZWOWA

W niektórych pozycjach można odczuć nieprzyjemnie wpijające się szwy. Warto zwrócić uwagę na odzież, która nie będzie ich posiadać. Ubrania wykonane w tej technologi bezszwowej dopasowują się do każdej sylwetki bez ucisku i otarć.

TOP BEZ ZAPIĘĆ

Biustonosz nie powinien posiadać zapięć z tyłu. Osobiście przekonałam się już po pierwszych kilku zajęciach, że to był zły wybór. Wpijające się haftki pod klockiem nie należą do najmilszych odczuć w trakcie wykonywania dłuższej pozycji. Zapięciom mówimy stanowcze NIE!

TKANINA ODDYCHAJĄCA

Ktoś może zapytać, po co oddychająca? Przecież to tylko joga! Taka osoba na pewno szybko zmieniłaby zdanie po kilku powtórzeniach powitania słońca. Dużo oczywiście zależy od typu jogi, ale warto jednak postawić na oddychające tkaniny, które będą odprowadzały wilgoć. W ofercie większości marek znajdziecie już tego typu odzież.

Podsumowując

Większość marek dostępnych na rynku oferuje ubrania typowo fitnessowe, ale znajdziemy także takie posiadające specjalistyczną odzież do jogi. Moją ulubioną jest Oysho i przyznam, że na ten moment wszystkie ubrania mam właśnie tej firmy. Dlaczego? Ponieważ w ich ofercie znajdę  zawsze to o czym piszę powyżej. Ubrania są bardzo komfortowe i przede wszystkim wykonane z przyjemnych i miękkich dla skóry tkanin. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.